Stabart Perkowscy

Galeria realizacji - toczenia

Wśród realizowanych przez naszą firmę usług znajdują się również elementy toczone z różnych gatunków drewna. Najczęściej są to elementy balustrad schodowych, wykończone w niezwykle dekoracyjny sposób. Dzięki użyciu zaawansowanej technologicznie tokarki wykonać możemy niemal każdy kształt.

Toczenie jest formą obróbki drewna, które nadaje dowolny kształt poszczególnym kawałkom drewna. Podczas tego procesu dany element zostaje wprawiony w ruch obrotowy. Za pomocą specjalnych noży tokarz rzeźbi w drewnie dowolne kształty. Dzięki temu uzyskać można element rzeźbiony o gładkiej powierzchni, przygotowanej do utrwalenia przy pomocy chociażby lakieru lub bejcy.

W wyniku tego procesu powstają różnego rodzaju elementy dekoracyjne, takie jak chociażby:

  • nogi od stołu, komody, szafki czy łóżka,
  • pilastry,
  • dekoracyjne tralki,
  • listwy,
  • aplikacje,
  • i wiele innych.

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie, dlatego też jesteśmy gotowi wykonać niemal każde zamówienie w oparciu o różne gatunki drewna. W zależności od preferencji klienta możemy wykonać poszczególne elementy mebli lub ornamenty nawiązujące do różnych stylów architektonicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć, przedstawiającą nasze przykładowe realizacje.

Zdjęcia przykładowe, w celu uzyskania informacji prosimy o kontakt.

Wykorzystujemy na stronie anonimowe ciasteczka do celów statystycznych zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Ukryj to powiadomienie.